06.02.2016

Ribnica poklekla pred "crno-belima"

Posle dve uzastopne pobede odbojkaši kraljevačke Ribnice su u predivnom ambijentu „kutije šibica” poraženi od beogradskog Partizana. U jednom od derbija 13. kola Viner Štetiše Super lige, crno-beli su pokazali veću mirnoću, bili borbeniji kada je to bilo neophodno i zasluženo stigli do celog plena. Domaćin će dugo da žali za šansama koje je propustio u trećem i četvrtom setu, a ponovo ostaje diskutabilna odluka glavnog arbitra Simonovića na meč lopti Partizana.

U prvom setu gosti su bolje počeli, poveli su sa 8:5, ali je onda na servis domaćih došao Vladimir Usiljanin i režirao rezultatski preokret, Ribnica je povela 10:8, na tehničkom tajm-autu bilo je 12:9 i domaći su do kraja rutinski priveli posao u ovom setu. Crno-bela mlađarija pokazala je sav svoj raskošni talenat u drugom setu ovog derbija. Predvođeni sjajnim tehničarem Ivanom Kostićem, te neuhvatljivim Lukom Veličkovićem Beograđani su od početka do kraja ovog seta uvećavali svoju prednost i na kraju zasluženo stigli do izjednačenja.

Oko 1.000 gledalaca u Hali sportova na Ibarskom keju osetilo je da će trenutak odluke biti u 3. setu, „musketari“ su ga sjajno igrali, vodili su 8:5 i 12:9, bilo je i 20:17, a onda je krenula serija Partizana, neverovatne greške domaćih, nekoliko „glupih“ poteza omogućili su gostima rezultatski preokret i vođstvo u meču.

U četvrtom setu gledali smo izjednačenu igru, ali su puleni Boška Mačužića uspeli da stignu do 3 poena prednosti 16:13, činilo se u tim trenucima da će Ribnica stići do izjednačenja i 5. seta, ali da tako ne bude potrudio se korektor gostiju Boris Buša. On je serijom sjajnih napada omogućio svom timu vođstvo koje su crno-beli sačuvali do kraja iskoristivši 3. meč loptu. I dalje ostaje dilema da li je kod poslednjeg napada Partizana kada je Bušin smeč završio u autu loptu dirao blok Ribnice kao što je odsudio arbitar Simonović.

NAGRAĐEN STEFAN OKOŠANOVIĆ

Stefan Okošanović, prvotimac Ribnice i najbolji odbojkaš januara, u izboru kompanije Viner Štetiše osiguranje, UOKPL i Sportskog žurnala, nagrađen je pre početka sinoćnjeg meča protiv Partizana.

Nagrada kraljevačkom bombarderu Stefanu Okošanoviću

Trofej mu je uručio Aleksandar Daišević, dopisnik našeg lista iz Kraljeva, a ček na 500 evra Miroljub Simović, rukovodilac ekspoziture Viner Štetiše osiguranja u Kraljevu.

RIBNICA – PARTIZAN 1 – 3 (25:22, 20:25, 23:25, 23:25)

Hala sportova. Gledalaca: 1.000. Sudije: V. Simonović (Kragujevac), R. Leko (Novi Sad). Trajanje meča: 102 minuta.

RIBNICA: Ilić 7 (11-4, 2 bl), Okošanović 28 (53-25, 5 gr, 6 izb, 2 as), Adamović 7 (20-6, 3 izb, 19 prijema, 1 gr), Usiljanin 14 (23-11, 3 izb, 2 as, 39 prijema, 2 gr), Vilimanović 1, Sl. Milovanović 6 (2 bl, 2 as), Mocić (libero, 23 prijema, 5 gr), Pavlović 1. Nisu igrali: Seizović, Marković, St. Milovanović, Paunović. Trener: Boško Mačužić.

PARTIZAN: Buša 18 (33-17), Pantić 10 (22-8, 4 izb, 2 bl, 40 prijema, 5 gr), Lopar 7 (2 bl), Kostić 3 (2 bl), Veličković 22 (35-18, 4 gr, 2 bl, 2 as, 22 prijema, 5 gr), Polomac 10 (7-4, 6 bl), Rajković (libero, 18 prijema, 3 gr), Jokanović 1. Nisu igrali: Nedeljković, Žugić, Popović, Perišić. Trener: Vladimir Vasović.