01.11.2014

Prva pobeda Ribnice

dbojkaši Ribnice ostvarili su prvu pobedu u ovom prvenstvu. Savladali su ekipu Đerdapa maksimalnim rezultatom i tako stavili tačku na skroman početak sezone.Na početku susreta obe ekipe delovale su zbunjeno pa valjda i otuda veliki broj neiznuđenih grešaka. Podatak da su od ukupno deset osvojenih poena samo dva bila rezultat dobro organizovanih akcija. Domaćini su s početka stekli lepu prednost (6:2) ali je na tehničkom tajm autu bilo 12:11 za goste iz Kladova. Ribnica je zahvaljujući kapitenu Radoviću stekla prednost od četiri poena (21:17) koju su Ateljević i drugovi ubrzo uspeli da anuliraju i dovedu u neizvesnu završnicu ovaj deo igre koju je prvim tempom završio srednji bloker Milovanović.

U nastavku nije lo nikavih nedoumica. Puleni trenera Mačužića odigrali su gotovo bez greške. Sve je funkcionisalo kako se samo poželeti može, od prijema, organizacije akcija pa sve do osvajanja viner poena. Nišanske sprave podesili su Radović, Okošanović a solidan učinak do tada imali su Adamović i Milovanović. Polušao je Kijac, trener Kladovčana, da zamenom tehničara Miteva umesto kojeg je u igru ušao mladi Sretenović, pokrene svoje odbojkaše ali ni to nije donelo boljitak.

Prvi deo trećeg seta protekao je u rezultatskoj klackalici. Domaćini su se malo opustili a gosti su to zznali da donekle da kazne. Ipak, na kraju su se zasluženo radovali igrači Ribnice u čiji se pobednički kolorit odlično uklopio mladi tehničar Vilimanović. Kod gostiju dobro je odigrao Gelić a uz rame su bili Ateljević i Stojsavljević.

RIBNICA - ĐERDAP 3:0

(25:23, 25:15, 25: 20)

KRALjEVO - Hala sportova. Gledalaca 250. Sudije: Predrag Balandžić i Dejan Rogić (Beograd).

RIBNICA: Okošanović 15, Adamović 8, Radović 15, Vilimanović 2, Milovanović 5, Drapšin 4, Škundrić 1 (libero), Ćosić, Pavlović, Seizović, Ćosić, Zekavica, Močić (libero)

ĐERDAP: Ilić 5, Vuksanović, Ateljević 9, Mitev, Stojsavljević 7, Delić 13, Spasić (libero) Džiburski 4, Sretenović 2, Savić, Antić,

Bitka na mrezi: Radovic - desno protiv bloka Djerdapa foto:Stole